Iskolánkról

Iskola története

Pusztamérges község és az iskola története

Pusztamérges a Duna-Tisza közi homokhátságon, Csongrád és Bács-Kiskun Megye határán terül el. Az elsõ írásos emlékek alapján a település története az 1200-as évekre nyúlik vissza. IV.(Kun) László király (1272-1290) itt is megszállt és mulatott asszonyaival.
A természeti környezet kialakulásában nagy szerepe volt az Õs-Duna ágak valamikori folyómedreinek és a köztük kialakult homokbuckás hátságoknak. A község külterületének változatos arculata innen származik. Ma a homokpusztából egy 40 hektáros, a vizenyõs, lápi életközösségbõl egy 60 hektáros természetvédelmi terület szolgálja az eredeti állapot fennmaradását. Ezen a tájon a tanyás ingatlanok kialakulása, a szõlõ- és gyümölcstáblák telepítése ökológiai szempontból is nagy jelentõségû volt, ugyanakkor meghatározta a település mezõgazdasági jellegét. A szõlõtermesztés mellett a borászat vált az emberek fõ megélhetési forrásává. A községnek ma 1210 lakosa van, több száz tanyán élnek családok.

• Pusztamérges község 1908-ban lett önálló közigazgatású település.

• 1926-ban épült az általános iskola Felszabadulás utcai épülete.

• 1932 - 1977. közt külterületi iskolákban is folyt oktatás.

• 1977-tõl a tanyán lakó tanulók is a község iskolájában tanultak.

• 1983 -1993. közt általános mûvelõdési központként, majd

• 1993-tól 1996-ig részben önálló intézményként mûködött az általános iskola.

• 1996-tól 2003-ig közös igazgatású közoktatási intézményként mûködött Pusztamérgesen az óvoda, az általános iskola és a középiskola.

• 2003-ban a középiskola mûködtetését átvette a Csongrád Megyei Közgyûlés.
  • 2003-2007 Pusztamérgesi Általános Iskola a Pusztamérgesi Önkormányzat a fenntartó.
  • 2007. szeptember 1-től Pusztamérges és Ruzsa Önkormányzatai az iskolát társulásos formában működtetik: Weöres Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Pusztamérgesi Tagintézménye.
  • 2011. szeptember 1-jével létrejött egy új közös igazgatású, közoktatási intézmény a Szent Ágoston Katolikus Általános Iskola és Óvoda 6766 Dóc, Alkotmány u. 19. székhellyel és további nyolc telephellyel, melyből négy óvodai és  - a székhely intézménnyel együtt – öt általános iskolai feladatot lát el.

Az intézmény alapítója: Szeged-Csanád Egyházmegye

Az intézmény fenntartói jogait a Szent Gellért Katolikus Iskolai Főhatóság gyakorolja

időjárás

<< November / 2022 >>